RODZINNA WYCIECZKA W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Data: 20 grudnia, 2014

Klasa III c wraz z wychowawcą i rodzicami  zorganizowała 17 grudnia 2014r. jednodniową wycieczkę do Teatru Wielkiego w Poznaniu, na balet “Dziadek do orzechów”. To wyjątkowe miejsce i magia obejrzanego widowiska były źródłem niezwykłych przeżyć i wrażeń. Większość dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w tak pięknym  wydarzeniu kulturalnym. Świąteczny nastrój panujący na scenie udzielił się wszystkim widzom. Zachwyciły nas umiejętności i wdzięk tańczących artystów, bogata scenografia oraz doskonała muzyka Piotra Czajkowskiego, w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Mieliśmy przyjemność zajmować miejsca na balkonach, dlatego dokładnie przyjrzeliśmy się  tańczącym bohaterom wigilijnej nocy. Uwagę dzieci zwróciła również ciekawa architektura teatru, wystrój wnętrza, bogato zdobiona widownia, z przepięknym i ogromnym kryształowym żyrandolem zajmującym centralne miejsce na sklepieniu. Po przedstawieniu, owacjom nie było końca. Każdy z nas, także uczestniczący w wycieczce rodzice, zabrał do swych domów i do naszej szkoły niepowtarzalny klimat zbliżających się świąt.