Rocznica Odzyskania Niepodległości

Data: 14 listopada, 2016

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

Także i w naszej szkole 10 listopada 2016roku odbyła się z tej okazji akademia przygotowana przez uczniów klasy 5a, 5b.

W uroczystym apelu uczestniczyli uczniowie klas 4-6  oraz przedstawiciele klas trzecich. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych.  Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty  a następnie odzyskanie niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii oraz okazją do wysłuchania wielu znanych i bliskich każdemu Polakowi piosenek.

Nad całością czuwali pani Iwona Sztukowska, Iwona Szwarczyńska oraz pan Jan Gajny.