Rekolekcje wielkopostne.

Data: 9 kwietnia, 2017

Jak co roku w Wielkim Poście nasi uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach zorganizowanych przez Proboszcza Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Ks. dra Zbigniewa Cieślaka, księży wikariuszy i panie katechetki, przy współudziale dyrekcji i nauczycieli szkoły. Rekolekcje prowadził duszpasterz diecezjalny Eucharystycznego Ruchu Młodych Ks. Łukasz Luźny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Podczas trzech dni w kościele uczniowie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej, naukach rekolekcyjnych, a także mieli możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Natomiast w szkole prowadzone były warsztaty, w czasie których dzieci poznały historię Diecezji Kaliskiej, jej patrona i instytucje, a także historię parafii ostrowskich. W ramach warsztatów uczniowie wykonali plakaty tematyczne i albumy kościołów naszego miasta.