Rajd „Uroki zimy”

Data: 25 lutego, 2013

Już od czterech lat Klub Małego Turysty, prowadzony przez panią Małgorzatę Monetę-Molską, Katarzynę Krawczyk i wspierany przez panią Lucynę Łukomską i Danutę Adamik, uczestniczy w rajdzie organizowanym przez służby mundurowe „Uroki zimy”. Jest to rajd niezwykły, zaskakujący i bardzo lubiany przez naszych uczniów. Na cztery jego edycje, aż połowa została najliczniej obsadzona przez nasza szkołę. I w tym roku wróciliśmy z niego z pucharem tegoż tytułu. Zaś Klub Małego Turysty w przeważającej liczbie reprezentowała klasa I b integracyjna, gdzie nie było tylko 3 z 19 uczniów tej klasy.

W niedzielny poranek, 24 lutego br., ruszyliśmy, hojnie obdarowani lizakami, spod Komendy Powiatowej Policji przy ul. Odolanowskiej. Razem z nami szedł przodownik PTTKu i policjant. Trasa prowadziła m.in. przez na co dzień zamknięte dla pieszych tereny kolejowe na tyłach dworca i torów kolejowych. Koło starej lokatywy rozegrała się „bitwa na kulki śniegowe”, w której udział wzięli rodzice, dzieci i nauczyciele. Kto wygrał? Pozostanie tajemnicą, najważniejsza była dobra zabawa.

Na mecie w Borowiance czekała na uczestników ciepła zupa pomidorowa, konkursy wiedzy o Ostrowie i policji, konkurs w strzelaniu do celu, ale przede wszystkim kulig. Zima ma swój nieodparty urok. I nikt z naszych piechurów nie narzekał na mróz.