Rajd Bocianim Szlakiem

Data: 24 kwietnia, 2016

Dnia 16 kwietnia, w sobotę uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami wyruszyli na XXIX Wiosenny Rajd „Bocianim szlakiem”. Start 10 kilometrowej pieszej wycieczki był na Nowej Krępie, meta zaś czekała na nas w Szkole Podstawowej w Parczewie. Po raz kolejny była to Trasa Poszukiwaczy Skarbów z elementami Geocachingu. Uczestnicy mieli ze sobą odbiorniki GPS, dzięki którym kontrolowali drogę i  mogli łatwiej znaleźć ukryte przedmioty. Po zdobyciu skarbów można było wymienić się na małe zabawki. Trasa wiodła przez malownicze drogi leśne, gdzie mogliśmy zaobserwować  uroki wiosny. Taki rodzaj pieszych wycieczek sprzyja poznawaniu historii okolic Ostrowa Wielkopolskiego, a także nawiązywaniu nowych przyjaźni, które dają nam możliwość wymieniać się turystycznym doświadczeniem. Na mecie w Parczewie czekało na nas wiele konkursów, a także poczęstunek. Niestety bociany się przed nami ukryły, a trasa została nazwana przez uczniów „Błotnistym szlakiem”, który nie odstraszył nas i dał wiele radości wszystkim turystom.