Puchar pozostaje w „Piątce”

Data: 1 lipca, 2014

W roku szkolnym 2012/2013 Szkoła Podstawowa nr 5 otrzymała  od Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego  (w ramach obchodów 60 – lecia SZS Wielkopolska) „Puchar Przechodni” dla najbardziej usportowionej szkoły miasta i powiatu ostrowskiego. Szkoła okazała się najlepszą w mieście i powiecie zajmując 7 miejsce w województwie. Rok szkolny 2013/2014 również był owocny w sukcesy sportowe w SP 5. Uczniowie – sportowcy, w ramach XV – tych Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odnosili sukcesy w takich konkurencjach jak: sztafetowe biegi przełajowe, badminton, szachy, indywidualne biegi przełajowe, czwórbój  lekkoatletyczny, koszykówka, biegi na orientację. We współzawodnictwie szkół województwa wielkopolskiego, w klasyfikacji punktowej, nasza szkoła  zajęła 16 miejsce. Jednocześnie po raz kolejny okazaliśmy się niepokonani w mieście i powiecie, zajmując 1 miejsce i zatrzymując Puchar Przechodni na kolejny rok w murach Szkoły Podstawowej nr 5. Sukces naszych uczniów- sportowców jest tym większy, że kolejna szkoła w klasyfikacji ogólnej w województwie zajęła dopiero 40 miejsce.