PRZEDSZKOLAKI W PIĄTCE

Data: 16 marca, 2016

Przez dwa dni w murach naszej szkoły gościliśmy przedszkolaków z grup pięcio i sześciolatków z ostrowskich placówek. Po raz kolejny szkolny ZESPÓŁ DO SPRAW INTEGRACJI przygotował dla dzieci ciekawe warsztaty. Przedszkolaki przygotowywały kolorowe wiosenne kwiatki z papieru, zmagały się w sportowych rozgrywkach na sali gimnastycznej, uczestniczyli w zajęciach słowno-ruchowych, a na warsztatach przyrodniczych – obserwując prawdziwe eksperymenty – dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Zajęcia miały na celu pokazanie, że Szkoła Podstawowa nr 5 to ciekawe, przyjazne dzieciom miejsce, ponadto warsztaty przygotowane przez nauczycieli z Zespołu do spraw integracji rozwijały wszechstronnie zdolności małych dzieci. Radosne miny małych gości i przekazywane przez wychowawców grup przedszkolnych podziękowania świadczyły o tym, że każdy uczestnik warsztatów wyszedł z naszej szkoły pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Każdy przedszkolak wrócił do domu z torbą pamiątkowych upominków.