Przedstawienie mikołajkowe “Opowieści wigilijne zwierząt”, z udziałem uczniów naszej szkoły.

Data: 9 grudnia, 2012

Premiera spektaklu odbyła się 6 grudnia 2012 roku w Ostrowskim Centrum Kultury. Ostrowskie przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wcielili się w role bohaterów przedstawienia ,,Opowieści wigilijne zwierząt”. Celem przedstawienia jest wprowadzenie widzów w świąteczny nastrój wieczerzy wigilijnej, jednocześnie przypomnienie, aby dla nikogo nie zabrakło miejsca przy wigilijnym stole. Mikołajkowy spektakl z udziałem aktorów z przedszkoli i ostrowskich szkół stał się już tradycją i co roku 6 grudnia przedstawienie mają okazję oglądać najmłodsi mieszkańcy Ostrowa. Wbieżącym roku przedstawień jest siedem. Pierwsze dwa odbyły się  6 grudnia, kolejne dwa 7 grudnia i trzy przedstawienia 10 grudnia.

W rolę syna gospodyni wcielił się uczeń klasy IV d Mikołaj Błaszczyk, natomiast uczniowie klasy I : Julia Kociemba, Weronika Kowalska, Marysia Kubacka, Nadia Sikorska, Miłosz Sommer i Oskar Wawrzyniak wspaniale odegrali role leśnych zwierząt. Dzieci bardzo entuzjastycznie przyjęły spektakl i długo oklaskiwały kolegów aktorów. Na koniec przedstawienia – z okazji Mikołajek – otrzymały słodki upominek od Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka.
Życzymy młodym aktorom, aby w następnych latach rozwijali swoje aktorskie talenty, a wielka scena stała się dla nich miejscem realizacji własnych pasji.