Projekt „Pełnosprawni w kulturze” ruszył pełną parą!

Data: 1 października, 2019

Od września w naszej szkole realizowany jest projekt „Pełnosprawni w kulturze” we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach programu “Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!”. Wszystkie działania dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”, a także Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznania. Projekt zakłada aktywizowanie uczniów z niepełnosprawnościami oraz ich rodziców poprzez udział w rozmaitych warsztatach: artystycznych, kulinarnych, praktycznych. Autorki projektu – Elżbieta Frąszczak, Olga Kaczmarek, Magdalena Kołodziej oraz antropolożka Magdalena Frąszczak, zapanowały szereg działań nastawionych na twórcze działanie i rozwijanie zainteresowań tych wyjątkowych dzieci.

Odbyły się już pierwsze warsztaty. Było pysznie i niezwykle wesoło. Bardzo żałujemy, że nie możemy przekazać Państwu zapachu i smaku. Rodzice dzielnie asystowali dzieciom w ozdabianiu przepysznych ciasteczek. Dziękujemy bardzo kawiarni „Rodzinka Cafe” za ciepłe przyjęcie oraz wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach. Przedstawiamy też kilka zdjęć. by jeszcze bardziej przybliżyć, co się działo w piątkowe popołudnie.