Projekt- „Nasza rodzina- najlepsza drużyna!” zbiera laury

Data: 9 października, 2018

W dniu 4 października dwadzieścioro uczniów z naszej szkoły brało udział w uroczystości wręczenia nagród za najlepszy projekt promujący wartości rodzinne w Wielkopolsce. Dzieci wraz z Panią dyrektor Dorotą Cieślą oraz opiekunami, zostali zaproszeni do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Projekt „Nasza rodzina- najlepsza drużyna!”, który był realizowany w naszej szkole, został wyróżniony spośród kilkudziesięciu projektów ze szkół podstawowych z całej Wielkopolski oraz został nagrodzony mikroskopem cyfrowym. Wręczeniem przez wojewodę Zbigniewa Hoffmanna i wicewojewodę Marlenę Maląg nagród dla uczestników konkursu zainaugurowano festyn “Wielkopolska stawia na rodzinę”.

Wojewoda wspólnie z wicewojewodą uhonorowali także działaczy społecznych ministerialnymi odznakami Primus in Agendo oraz medalami wojewody Witolda Celichowskiego dla  rodzin wielodzietnych.

Organizowany przez wojewodę festyn rodzinny uświetnił występ muzyczny zespołu Przemysława Mazurka oraz spotkanie literackie z autorką książek Barbarą Kosmowską. Pisarka, literaturoznawca, autorka słuchowisk dla dzieci i młodzieży jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Autorka otrzymała m.in. nagrodę w ramach III Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Nasi uczniowie zasługują na szczególne pochwały za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz za wzorowe zachowanie podczas uroczystości.