Poznajemy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego – X Gra Miejska

Data: 25 września, 2023

W dniu 15.09.2023 r. odbyła się X edycja Gry Miejskiej Klas Integracyjnych „Poznajemy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego- OstróWielcy”. W tym roku naszym celem było poznanie sławnych żyjących i nieżyjących osób związanych z naszym miastem: polityków, społeczników, artystów i sportowców. 

13 klas integracyjnych odwiedziło miejsca związane z postaciami rozsławiającymi Ostrów Wielkopolski (Stadion Miejski, Mediateka- studio nagrań, komenda OSP, komenda Hufca ZHP, Muzeum Miasta) oraz miejsca związane z ich profesją. 

W wyznaczonych punktach na uczniów czekały zadania. Były to m.in. nagranie piosenki zespołu Big Cyc, zwijanie węża pożarniczego, obejrzenie legendy Ostrowa, przyszywanie guzików, składanie samolotów z papieru według podanego wzoru, skok w dal z miejsca, wysłuchanie ciekawostek z życia Stefana Rowińskiego, wyszukiwanie na ścianie zwycięzców turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego żużlowców pochodzących z Ostrowa. 

Uczniowie podczas trasy uzupełniali książeczki o zdobytą wiedzę w danym miejscu.

Projekt został dofinansowany przez Miasto Ostrów Wielkopolski.  

Pogoda dopisała, na mecie czekał gość specjalny, rysownik, twórca rysunków do “Legendy o Herbie Ostrowa Wielkopolskiego” – pan Józef Bendziecha. Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, a po grze w szkole pojawją się nagrody zdobyte przez uczestników w postaci gier przestrzennych na podłogach oraz gier stolikowych, z których skorzysta cała społeczność szkolna SP5.  

Do zobaczenia w przyszłym roku!