Poznajemy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego – gra miejska

Data: 27 września, 2022

W dniu 23.09.2022r. odbyła się 9. edycja Gry Miejskiej Klas Integracyjnych „Poznajemy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego”. W tym roku tematem przewodnim, w związku z 104. rocznicą wybuchu, było Powstanie Wielkopolskie.  

  1. 12. klas integracyjnych odwiedziło miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim (cmentarz przy ul. Limanowskiego, pomnik Powstańców przy ul. Wrocławskiej) oraz historią odzyskania przez Ostrów Wielkopolski niepodległości. W wyznaczonych punktach na uczniów czekały zadania. Były to m.in. powstańcze sudoku, zredagowanie apelu powstańczego, nauka piosenki powstańczej, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej, wykonanie rozety powstańczej. Uczniowie musieli także oddać hołd powstańcom, którzy spoczywają na cmentarzu przy ul. Limanowskiego oraz poszukać grobu powstańca styczniowego na Starym Cmentarzu (wszyscy pamiętamy, jak wielkim szacunkiem cieszyli się uczestnicy zrywu styczniowego z 1863 roku wśród Wielkopolan). Uczniowie klas 7. i 8. mogli również, wykonując jedno z zadań, poznać Zespół Szkół Usługowych przy ul. Wolności. 

Projekt został dofinansowany przez Miasto Ostrów Wielkopolski. 

Pogoda dopisała. Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, a po grze w szkole pojawiły się nagrody zdobyte przez uczestników w postaci gier przestrzennych na podłogach, z których skorzysta cała społeczność szkolna SP5. 

Do zobaczenia w przyszłym roku!