Poznajemy nasze miasto

Data: 29 marca, 2014

W tym roku szkolnym klasa IIb bierze udział w programie Szkoła z klasą 2.0. Zadaniem uczniów jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii komunikacyjno- informacyjnych.

W środę 26.03 uczniowie wraz z panią Lucyną Łukomską i Anną Woźniak odwiedzili Muzeum Miasta. Brali oni udział w zajęciach na temat godła, herbu i flagi naszego miasta. Zajęcia w muzeum były przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego. Na ekranie dotykowym uczniowie mogli zobaczyć postać Jana Jerzego Przebendowskiego oraz dowiedzieć się jak powstał herb Ostrowa. Dzieci były bardzo zainteresowane mogąc oglądać zdjęcia i ruchome slajdy na dużym ekranie. Gdy w wersji multimedialnej został odtworzony film przedstawiający legendę o powstaniu naszego miasta, każdy miał wrażenie, że czas się zatrzymał. Na zakończenie zajęć powstały piękne prace plastyczne, które będą pamiątką po spotkaniu w muzeum. Wszystkim taka lekcja historii bardzo się podobała. Wrócimy tu jeszcze na następne zajęcia. Do zobaczenia!