Pożegnanie absolwentów szkoły

Data: 26 czerwca, 2016

24 czerwca kolejny rocznik uczniów opuścił mury Szkoły Podstawowej nr 5. W uroczystości pożegnania absolwentów udział wzięli Prezydent  Beata Klimek, ksiądz Dominik Juszczak, przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Rychlik, przewodniczący Rady Osiedla “Krępa” Grzegorz Jędrzejak, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

Na początku uroczystości Prezydent Beata Klimek wręczyła listy gratulacyjne uczniom, którzy w bieżącym roku uzyskali najwyższe wyniki ze sprawdzianu zewnętrznego szóstoklasisty.

Najlepsi uczniowie każdej z klas otrzymali odznaki “SUPER UCZEŃ” oraz Listy Gratulacyjne dla rodziców. Uczniowie którzy wykazali się szczególną aktywnością w rożnych obszarach działalności szkoły zostali uhonorowani odznaką “UCZEŃ AKTYWNY”. Nie zabrakło także podziękowań dla rodziców, którzy przez kolejne lata wspierali swoimi działaniami szkołę.

Uczniowski Klub Sportowy “Piątka” uhonorował swoich najlepszych sportowców oraz ich rodziców.

Szczególnie podniosłą chwilą  okazały się życzenia i podziękowania dla odchodzącego na zasłużoną emeryturę, żegnającego się ze szkołą wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego i trenera koszykówki Krzysztofa Cnotliwego. Wzruszające podziękowania zarówno od kolegów i koleżanek nauczycieli, uczniów oraz  rodziców sprawiły że wszystkim zakręciła się łza w oku.