Pożegnalne ognisko klasy 3a

Data: 13 czerwca, 2018

Wtorkowe popołudnie 12 czerwca uczniowie, ich rodzice oraz wychowawczyni klasy 3a postanowili po raz ostatni spędzić wspólnie. Na miejsce spotkania wybraliśmy Stanicę Harcerską „Zielona Polana” przy zbiorniku Piaski-Szczygliczka – miejsce bardzo spokojne, urokliwe oraz bezpieczne dla dzieci, a w której pobyt tak bardzo spodobał się wszystkim już od klasy I. Aura również okazała się dla nas bardzo sprzyjająca. W radosnych nastrojach dzieci rozpoczęły wspólną zabawę. Nie zabrakło więc meczu w piłkę nożną chłopcy kontra tatusiowie, zabaw na drzewie, malowania twarzy przez Marikę, a nawet gier planszowych. Dzieci świetnie zorganizowały sobie czas i nikt się nie nudził. Nasze mamy przygotowały słodkie smakołyki, a tatusiowie rozpalili ogień i pilnowali kiełbasek.

Na zakończenie dla chętnych dzieci Paweł Dolata zorganizował spacer przyrodniczy wokół stanicy. Uczestnicy mieli okazję zaobserwować żerującego na dębach,  największego w Polsce chrząszcza – kozioroga dębosza. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy napotykane po drodze drzewa oraz krzewy, zmierzyliśmy obwód pomnikowego dębu, widzieliśmy i usłyszeliśmy kilka gatunków ptaków, m.in. kosa, raniuszki, sikorę bogatkę, dzięcioły duże, kukułkę, sójkę.

Całe spotkanie uważamy za udane i żałujemy, że było ona ostatnie.