Powitanie wiosny na szlaku

Data: 23 marca, 2015

21 marca to rokrocznie święto początku wiosny. Co roku PTTK zaprasza wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas na wspólne łazęgowanie po okolicy z Marzanną w ręce, by odgonić uroki zimy i powitać pierwsze promienie wiosennego słońca. W tym roku zaproszono nas do Słaborowic. Klub Małego Turysty korzystając z tej możliwości wyruszył z Czekanowa urokliwymi polami naszych terenów. Mali Turyści wraz nauczycielkami panią Danutą Adamik, Katarzyną Krawczyk i Małgorzatą Monetą-Molską,  rozkoszowali się przestrzenią pól  i ciepłem słońca. Na mecie posilili się drożdżówkami, pograli w piłkę, obejrzeli występy taneczne, posłuchali tych, co mieli odwagę wystąpić w konkursach wokalnych i wrócili do Ostrowa. Należy nadmienić również, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała wyróżnienie w kategorii najliczniejszego udziału w rajdzie.