„Powietrze bez śmieci” – wybudowanie Naukowej Stacji Zabaw

Data: 24 stycznia, 2018

Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie,

Miasto Ostrów Wielkopolski przystąpiło do konkursu „Powietrze bez śmieci” ogłoszonego w ramach kampanii edukacyjnej „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” prowadzonej przez Fundację PGNiG S.A. im. Ignacego Łukaszewicza.

!!! Nagrodą dla 5 zwycięskich  gmin jest wybudowanie Naukowej Stacji Zabaw.

Smog to problem, który dotyczy całej Polski. Jedną z głównych przyczyn jest „niska emisja”, czyli m. in. spaliny pochodzące z tradycyjnych kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych. Poprzez edukację możemy pomóc mieszkańcom zrozumieć jak walczyć z zanieczyszczeniem powietrza oraz zachęcić do korzystania z „czystych” form ogrzewania.

Miasto Ostrów Wielkopolski wytypowało lokalizację takiej stacji w Parku Północnym przy ul. M. Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Głosowanie podzielone zostało na 5 etapów. W każdy etapie wyłoniona zostanie jedna gmina, która zdobędzie najwięcej głosów. Wszystkie gminy mają równe szanse. Podstawą wyboru zwycięskiej gminy jest liczba głosów internautów oddana na daną lokalizację w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Głosować można pod linkiem

https://www.powietrzebezsmieci.pl/confirm-vote/ffba931a-d8a7-4a76-abc2-96b8c0ca0343/102

który chwilowo, przez dużą liczbę głosujących, może być nieaktywny. Zachęcamy jednak do próbowania.

Głosowanie podzielone zostało na 5 etapów. W każdym z nich wyłoniona zostanie jedna gmina, która zdobędzie najwięcej głosów. Wszystkie gminy mają równe szanse – podstawą wyboru zwycięzcy jest liczba głosów internautów oddana na daną lokalizację w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Po wejściu na stronę, najpierw trzeba obejrzeć krótki filmik, na podstawie którego zostanie zadane pytanie weryfikujące prawidłowe oddanie głosu.

I etap głosowania rozpoczął się 24 stycznia  i potrwa do 31 stycznia, do godziny 23.59.59.

Jak głosować? Zasady są proste – głosowanie odbywać się będzie drogą elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę www.powietrzebezsmieci.pl. Każdy chętny, po wejściu na stronę projektu, najpierw będzie musiał obejrzeć krótki filmik, na podstawie którego zostanie zadane pytanie weryfikujące prawidłowe oddanie głosu.