Powiatowe Eliminacje XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Data: 15 maja, 2017

„25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” – Sukcesy naszych uczniów!

12 maja 2017 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowych Eliminacji  XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem  „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Laureaci odebrali gratulacje, nagrody i dyplomy z rąk Jerzego Garczarka – kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obronności Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Romana Mateckiego zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Głównym celem konkursu było przedstawienie Państwowej Straży Pożarnej w świetle profesjonalnej, wielokierunkowej działalności oraz promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Eliminacje powiatowe odbyły się w kwietniu, w Starostwie Powiatowym. Komisja konkursowa,  pod kierunkiem Dyrektora Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej Pana Cezarego Janiszewskiego, oceniając prace brała pod uwagę zgodność  z tematem, poziom artystyczny oraz jakość i estetykę wykonania.

Na poziomie klas I-VI czołowe miejsca zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.

W klasach I-III:

I miejsce Maja Chmielecka kl. II a, opiekun Beata Olszak,

II miejsce Weronika Pilarczyk kl. I b, opiekun Irena Treska,

III miejsce Hubert Cnotalski kl. II c, opiekun Elżbieta Skrzypek,

W klasach IV-VI:

II miejsce Dominik Błoch kl. IV d, opiekun Anna Karpińska,

III miejsce Olga Grobelna kl. IV d, opiekun Anna Karpińska,

 

Nagrodzone prace zostały zakwalifikowane do wyższego szczebla konkursu i będą reprezentowały powiat ostrowski podczas eliminacji wojewódzkich w Poznaniu. 

GRATULUJEMY SUKCESU I TRZYMAMY KCIUKI!