Pomagamy…

Data: 24 kwietnia, 2016

Motto “Ludzie zapomnieli o tej prawdzie. Lecz Tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” skłania nas od lat do podejmowania działań propagujących właściwy stosunek do zwierząt w środowisku naszej szkoły. To też w tym roku odbyła się kolejna akcja pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Wysocku Wielkim. Zbieraliśmy karmę dla psów i kotów, miski, szczotki, smycze, obroże, koce. Dnia 18 kwietnia gośćmi naszymi byli pracownicy schroniska wraz z jednym podopiecznym (suczką Sabą). Spotkanie dotyczyło praw zwierząt, zasad pielęgnacji i prawidłowego żywienia czworonogów oraz zachowania się w sytuacjach nietypowych, czyli jak reagować  się w kontakcie ze zwierzęciem agresywnym lub obcym. Uczniowie przekazali na ręce opiekunów schroniska wszystkie dary, które udało nam się zebrać. Nie narzucamy miłości do zwierząt lecz dążymy do wprowadzenia norm w stosunkach człowiek – zwierzę. Dziękuję wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za bezinteresowną  pomoc.

koordynator- akcji Maria Baranowska