Pomagamy

Data: 18 października, 2016

Zbliża się zima, a więc najgorszy okres dla bezdomnych zwierząt. Nie wszyscy jednak ludzie należycie troszczą się o swoich czworonożnych przyjaciół. Często zapominają o ich istnieniu, o właściwym traktowaniu. Wałęsające się psy przekazywane są do schronisk dla zwierząt, gdzie znajdują schronienie, pokarm i opiekę weterynaryjną. Psy, które znalazły się w schronisku, często mają za sobą bardzo przykre doświadczenia.
O przeszłości wiele mówi ich zachowanie: boją się na przykład samochodów, głośnych dźwięków, krzyku, które mogą się im kojarzyć z niedobrymi przeżyciami. Czasem mają wyraźne objawy tak zwanej choroby sierocej: boją się samotności, nieustannie domagają się pieszczot. Ale właśnie dlatego te psy szczególnie zasługują na naszą miłość, prawdziwy dom oraz wsparcie. Przyzwyczajone do trudnego życia, są zazwyczaj bardziej zahartowane, odporniejsze na choroby, mniej wymagające, czyli – mniej kłopotliwe w domowej hodowli. Dlatego też zachęcamy do odwiedzania schroniska i przygarnięcia bezdomnego zwierzątka do swojego domu… mówiła na spotkaniu z uczniami naszej szkoły kierownik schroniska Agnieszka Nowicka.

Kolejny raz w naszej szkole została zorganizowana akcja dobroczynna na rzecz podopiecznych schroniska w Wysocku Wielkim. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt, mobilizacja uczniów do podjęcia działań mających na celu niesienie bezwarunkowej pomocy oraz ukazanie różnych aspektów działania na rzecz wolontariatu. Przez cały miesiąc zbieraliśmy ryż, kaszę, makarony, karmę suchą i w puszkach, ale też kocyki i ręczniki a nawet materace. Dzieci wykazały ogromną wrażliwość. Zebraną w szkole żywność dla zwierząt przekazaliśmy do schroniska. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, podkreślając jak istotne jest wychowanie w duchu poszanowania zwierząt i pomagania innym.

Koordynator akcji Maria Baranowska