Polubić Matematykę

Data: 30 maja, 2012

5 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,POLUBIĆ MATEMATYKĘ” im. Marzanny Pietrzykowskiej Do konkursu zgłosiło się 33 uczniów ze szkół: SP1, SP4, SP5, SP6, SP7, SP9, SP11, SP13, SP Edukator, SP Sióstr Salezjanek oraz Polsko-Kanadyjskiej Szkoły Podstawowej. Część I konkursu polegała na indywidualnym rozwiązaniu 5 zadań otwartych. Zwycięzcą tego etapu  został uczeń naszej szkoły –  Mikołaj Leki  z klasy VI c, którego przygotowała Izabela Potasznik. Natomiast w II części konkursu uczniowie poszczególnych szkół pracowali w grupach, rywalizując o tytuł ,,Matematyków Roku 2012”. Po drugiej zaciętej dogrywce, w której brali udział również uczniowie naszej szkoły zwycięzcą została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr  7. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Leki, Michał Marciniak, Łukasz Dolata.