„PÓŁKOLONIE W PIĄTCE”

Data: 11 lutego, 2014

Szkoła Podstawowa nr 5 i Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” zorganizowały w pierwszym tygodniu ferii półkolonie. Zajęcia odbywały się od godziny 10.00 do godziny 14.00 i uczestniczyło w nich 25 dzieci. Cykl zajęć sportowo – rekreacyjnych był bardzo bogaty i atrakcyjny. Każdego dnia dzieci uczęszczały na basen, a także brały udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Między zajęciami odbywały się warsztaty profilaktyczne, które wzbogaciły wiedzę dzieci na temat skutków nadużywania alkoholu i palenia papierosów. Na zakończenie półkolonii zorganizowany został wyjazd do Aquaparku w Kaliszu. Codziennie dzieci otrzymywały napoje, drożdżówki oraz ciepły posiłek. Półkolonie zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. Zrealizowano w ramach projektu Rok Szkoły w Ruchu.