PÓŁKOLONIE W PIĄTCE

Data: 2 września, 2016

W ostatnich tygodniach wakacji Szkoła Podstawowa nr 5 i stowarzyszenie „Piątka dla Pokoleń” zorganizowały półkolonie dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Zajęcia odbywały się od godziny 10.00 do 14.00. Cykl zajęć sportowo – rekreacyjnych był bardzo bogaty i atrakcyjny. Każdego dnia dzieci brały udział w różnego rodzaju grach i zabawach, a także uczęszczali na basen. Między zajęciami odbywały się warsztaty profilaktyczne, które wzbogaciły wiedzę dzieci na temat skutków nadużywania alkoholu i palenia papierosów. Na zakończenie turnusu zorganizowany został wyjazd do Aquaparku w Kaliszu. Codziennie dzieci otrzymywały ciepły posiłek. Półkolonie zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.