Półkolonie na wesoło

Data: 7 marca, 2018

W dniach 12-16 lutego oraz od 19-23 lutego na terenie naszej szkoły odbyły się organizowane przez Stowarzyszenie „Piątka dla Pokoleń” zimowe półkolonie.

Podczas zajęć uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach plastycznych, ruchowych, profilaktycznych. Atrakcją półkolonii była wycieczka do Komorowa, gdzie dzieci zostały przywitane przez ubrane w regionalne ludowe stroje gospodynie domu.

Podczas pobytu na Agroturystyce uczestnicy wzięli udział w zajęciach kulinarnych, podczas których uczyli się piec ciastka oraz poznali tradycje i obyczaje wielkanocne. Pani Ola – gospodyni agroturystyki zorganizowała dla dzieci nie tylko ciekawą prelekcję na temat Wielkanocy, ale również przeprowadziła warsztaty podczas, których uczestnicy półkolonii wykonywali różnymi  metodami kraszanki i pisanki wielkanocne.

Kolejną atrakcją półkolonii była wycieczka na Komendę Policji, gdzie dzieci wzięły udział w prelekcji na temat bezpiecznych ferii oraz Cyberprzemocy. Po zakończonych zajęciach każdy z uczestników miał możliwość zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. W ramach półkolonii dzieci uczestniczyły również w seansach filmowych w Kinie Komeda.

Podobne atrakcje miały dzieci z II turnusu półkolonii. Oprócz tego dzieci miały okazję wziąć udział w wyjściu do OCK-u, gdzie pod czujnym okiem profesjonalisty mogli grać w różne gry logiczne, zręcznościowe, pamięciowe. Codziennie dzieci korzystały ze spacerów, obejrzały seanse filmowe w OCK-u. Ponadto własnoręcznie wykonywały wielkanocne pisanki – styropianowe jajka ozdabiane cekinami i brały udział w zabawach sportowych na sali gimnastycznej. Codziennie w przerwie między zajęciami dzieci otrzymywały pyszny, ciepły posiłek.

Dzieci z obu turnusów wróciły bardzo zadowolone.