Półkolonie letnie

Data: 22 sierpnia, 2018

W dniach 2-6 lipca w naszej szkole odbył się drugi turnus półkolonii, których organizatorem było Stowarzyszenie „Piątka  dla  Pokoleń”. W ramach zajęć uczestnicy mieli możliwość udziału w zabawach plastycznych, manualnych, ruchowych. Atrakcją półkolonii były wycieczki, m.in. do Muzeum 3D, które jest częścią Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i mieści się na parterze ostrowskiego Ratusza. Dzieci odbyły spacer po centrum Ostrowa na przełomie XIX i XX wieku, oglądały odtworzone witryny ówczesnych sklepów (odzieżowego i spożywczego, znanego jako „kolonialka”) oraz warsztatów – zegarmistrzowskiego i szewskiego, zapoznały się także z legendą związaną z historią naszego miasta.

Kolejna wycieczka miała charakter historyczno- rekreacyjny. Celem jej było poznanie historii Gołuchowa. Podczas zwiedzania zamku dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, a następnie w spacerowym tempie udały się pokazowej zagrody żubrów.

Inną atrakcją półkolonii były zajęcia w Warsztatowni Mydło i Powidło, mieszczącej się w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Wolności 39. Podczas pobytu w mydlarni dzieci miały możliwość zapoznania się z etapami powstania brudu, dowiedziały się jak na przestrzeni wieków dbano o higienę ciała, a na koniec każdy z uczestników otrzymał zapachowe mydło, które wykonywał własnoręcznie.

Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Półkolonie cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów z naszej szkoły, ale również dzieci z innych placówek. Na kolejne zapraszamy w okresie ferii  zimowych.