Półkolonie „Ferie na wesoło-zima 2019”

Data: 30 stycznia, 2019

W dniach od 14 -18 stycznia oraz od  21 – 25 stycznia 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, odbyły się zajęcia w  ramach półkolonii “Ferie na wesoło –zima 2019 ” , w których wzięło udział  52  uczniów szkoły.

Na uczestników czekało wiele atrakcji . Jedną z nich były zajęcia w ostrowskiej  Mediatece, gdzie dzieci wzięły udział w zajęciach  z robotyki oraz  bajkoterapii. W kolejnych dniach zajęcia miały charakter sportowo-rekreacyjny.  Uczniowie doskonalili umiejętność pływania podczas zajęć na basenie,  mogli nauczyć się bądź doskonalić umiejętność jazdy na łyżwach podczas zajęć na lodowisku. Każdego dnia uczniowie uczestniczyli również w zajęciach rekreacyjnych na terenie szkoły takich jak zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, zajęciach manualno-plastycznych,  grali w gry planszowe oraz spacerowali na świeżym powietrzu. Podczas półkolonii gościliśmy przedstawicielkę Ostrowskiej Straży Miejskiej, Panią Karolinę, która w formie warsztatowej pogadanki przypomniała uczestnikom, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Na uczestników każdego dnia czekał słodki poczęstunek i sok.