Polacy po lewej stronie jezdni – Erasmus+ na Cyprze

Data: 14 listopada, 2017

W jakim miejscu, oprócz Wielkiej Brytanii, panuje na drogach ruch lewostronny?

Odpowiedź na to pytanie poznali uczestnicy kolejnego spotkania w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ pod nazwą „Healthy Minds of Europe”, które tym razem miało miejsce na Cyprze.

28 października rozpoczęła się emocjonująca podróż uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim. Po dotarciu do stolicy Cypru, Nikozji, zespoły z wszystkich krajów biorących udział w projekcie mogły się ponownie zobaczyć po dłuższej przerwie. Następnym krokiem było spotkanie z gospodarzami. Wszyscy uczestnicy zostali przywitani przez uczniów cypryjskiej szkoły podstawowej, ubranych w tradycyjne stroje. Oficjalne powitanie składało się również z przedstawienia, które podkreślało ludowe tradycje Cypryjczyków oraz istotną rolę zdrowego stylu ich życia. Jeszcze tego samego dnia, każdy z zespołów prowadził lekcję dla uczniów z Cypru. Kolejne dni upływały na poznawaniu systemu edukacyjnego Cypryjczyków, wymianie dobrych praktyk i doświadczeń w edukacji oraz poznawaniu tej pięknej wyspy. Zespoły wykonywały zadania projektowe, które dotyczyły zdrowego trybu życia oraz miały na celu integrację i zacieśnianie więzi i przyjaźni między krajami Unii Europejskiej.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że była to niezwykle barwna i pouczająca przygoda. Zdobywszy wiele doświadczeń, bogaty we wspomnienia polski zespół powrócił do kraju, gdzie w swym rozkwicie przywitała go piękna polska jesień.