Podziel się talentem…

Data: 22 marca, 2012

„Sto lat i więcej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim”

“Podziel się talentem”

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego związanego z obchodami stulecia szkoły 15 marca 2012 roku odbyło się spotkanie przy świecach zatytułowane „Podziel się talentem”. Artyści, którzy zgodzili się zaprezentować swoje umiejętności to: panie Irena Treska i Iwona Szwarczyńska oraz absolwenci Karolina Treska i Jakub Godziszewski.

Celem spotkania było propagowanie talentów naszych gości oraz wzbudzanie zainteresowania poezją, sztuką i muzyką.

W nastrój i atmosferę wieczoru wprowadziły uczennice cytując słowa:

„Ani bowiem talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie mogą stworzyć doskonałego mistrza.”

„Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.”

      Pani dyrektor Dorota Cieśla powitała przybyłych gości: Zastępcę Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Marlenę Maląg, Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu Pana Aleksandra Ziobro, Naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Pożytku Publicznego Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pana Andrzeja Leraczyka, Dyrektora Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Pana Cezarego Janiszewskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 Panią Jolantę Przybyłek, grono pedagogiczne, rodziców i uczniów.

Wieczór talentów odbył się przy dźwiękach nastrojowej muzyki i blasku świec.

W świetle reflektorów można było podziwiać wystawione obrazy i grafiki naszych gości. Wybrane wiersze Pani Ireny i Karoliny prezentowały uczennice Koła Żywego Słowa i Koła Miłośników Książki działające przy Szkole Podstawowej nr 5.

Artyści odpowiadając na zadawane pytania zainteresowali słuchaczy, czasami zmusili do refleksji, przemyśleń, a swoim występem wzbudzili zachwyt i wzruszenie.

Podsumowaniem wieczoru był słodki poczęstunek i rozmowy dotyczące twórczej pracy i wizji artystycznych.