Podwójne laureatki

Data: 7 grudnia, 2013

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursów „Poetyckie Listopady” oraz „Opowiadanie, bajanie” organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury i Galerię Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” było dla uczennic naszej szkoły wielkim zaszczytem.

Spośród 115 młodych poetów, którzy nadesłali 175 wierszy, jury w składzie: Bogna Skrzypczak – Walkowiak, Halina Brylińska – Zapłata oraz Katarzyna Lisiak, przyznało w kategorii uczniów szkół podstawowych I miejsce i Złote Jabłko Natalii Cieszyńskiej za wiersze „Nie potrafię” i „Możesz latać”, natomiast II miejsce i Srebrne Jabłko Hannie Różanek za wiersz „Razem”.

Uczennice z klasy VIa okazały się zarówno wspaniałymi poetkami, jak i autorkami ciekawej prozy, gdyż w konkursie „Opowiadanie, bajanie” Natalia zajęła II miejsce i otrzymała Srebrne Jabłko za bajkę o tym, że „Czasami nie trzeba słuchać taty”, z kolei Hania zainteresowała jury swoją baśniową opowieścią o magicznym naszyjniku, za którą otrzymała wyróżnienie. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w Forum Synagoga. Podwójnym laureatkom jeszcze raz gratulujemy.