PODSUMOWANIE XXI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „MISTRZ ORTOGRAFII”

Data: 25 czerwca, 2019

PODSUMOWANIE XXI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
„MISTRZ ORTOGRAFII”

pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

 i Rady Języka Polskiego w Warszawie

W piątek 14 czerwca w Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie XXI edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” adresowanego do uczniów klas II-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjów, którego współorganizatorem jest nasza szkoła. Wszystkich uczestników przywitała  Pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych oraz Pani Dorota Cieśla, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5. W tegorocznym podsumowaniu udział wzięli: Pani Anna Grabek Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta, Pani Karolina Krawczyk Prezes Funduszu Grantowego oraz Pani Maria Kasprzak – Raszewska, reprezentująca gazetę „Nasz Rynek”. Uroczystość rozpoczął monodram Ploteczki, na podstawie tekstu Hanny Niewiadomskiej, w wykonaniu uczennicy z naszej szkoły, Marii Kubackiej z klasy VII c, natomiast na zakończenie piosenkę pt. Drzwi do kariery zaśpiewała Wiktoria Poprawa z klasy III b. Gościem specjalnym był profesor Andrzej Markowski z Rady Języka Polskiego w Warszawie, który swoim wykładem na temat etymologii imion uświetnił przebieg uroczystości.

Do pierwszego etapu przystąpiło około 1600 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, IV-VI, VII-VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem oraz testem ortograficzno-interpunkcyjnym. Jak się później okazało, wielu z nich bardzo dobrze poradziło sobie z zadaniami konkursowymi, docierając do finału. W gronie laureatów znaleźli się także reprezentanci naszej szkoły:

Julia Stojanowska  z klasy VI c

Filip Hausman z klasy VI d

Uczniów przygotowały Pani Monika Wawrzyniak i Pani Katarzyna Łukaszewska. Podsumowanie szkolnych zmagań ortograficznych było okazją do podziękowania wszystkim, którzy pracowali przy organizacji konkursu. Z ramienia naszej szkoły odpowiedzialne za przygotowanie testu ortograficzno – interpunkcyjnego na poziomie klas II-III były: Pani Anna Karpińska i Pani Anna Dorociak, z kolei na poziomie klas VII-VIII i III klas gimnazjum test ułożyły: Pani Monika Wawrzyniak i Pani Małgorzata Szczepaniak.

Naszym laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach ortograficznych.