PODSUMOWANIE XX EDYCJI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „MISTRZ ORTOGRAFII”

Data: 21 czerwca, 2018

PODSUMOWANIE XX EDYCJI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „MISTRZ ORTOGRAFII”

pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

 i Rady Języka Polskiego w Warszawie

W minionym tygodniu w Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie XX jubileuszowej edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego współorganizatorem jest nasza szkoła. Wszystkich uczestników przywitała  Pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych. W tegorocznym podsumowaniu udział wzięli: Pani Ewa Matecka, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Pan Paweł Rajski, Starosta Powiatu Ostrowskiego, Pan Alojzy Motylewski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, Pani Karolina Winiecka reprezentująca Pana Łukasza Mikołajczyka, Senatora RP oraz Pani Krystyna Pichet, kierownik Referatu Oświaty. Uroczystość rozpoczął występ chóru GAMA ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod dyr. Ireny Treski. Gościem specjalnym był profesor Andrzej Markowski – przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie, który swoim wykładem na temat polskich przysłów uświetnił przebieg uroczystości.

Do pierwszego etapu przystąpiło około 1400 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy II – III i IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy VII i II – III gimnazjum. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem oraz testem ortograficzno – interpunkcyjnym. Jak się później okazało, wielu z nich bardzo dobrze poradziło sobie z zadaniami konkursowymi, docierając do finału. W gronie laureatów znaleźli się także reprezentanci naszej szkoły:

Zuzanna Nowak z klasy III d

Julia Stojanowska  z klasy V c

Uczennicom, które przygotowały Pani Ewa Kaczmarek i Pani Monika Wawrzyniak,  serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu. Podsumowanie uczniowskich zmagań ortograficznych było okazją do podziękowania wszystkim, którzy pracują przy organizacji konkursu. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Nagrody główne ufundował Wydawca Gazety „Nasz Rynek” – firma Abisal.