Podsumowanie XVIII Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej

Data: 4 grudnia, 2013

Podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Dziecięcego pt. ,,Woda źródłem życia na Ziemi” odbyło się 28 listopada 2013 r. w Kinie Przedwiośnie, w Krotoszynie. Corocznie organizatorem konkursu jest Krotoszyński Ośrodek Kultury.

Podczas spotkania koordynatorki podkreśliły, że temat tegorocznej edycji był dość trudny, jednak dzieci poradziły sobie wspaniale. Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac. Organizatorki zaznaczyły duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5, wśród nich znalazło się kilkoro laureatów, z czego jesteśmy bardzo dumni. Podsumowanie było połączone z wystawą nagrodzonych prac. Dzieła małych artystów nagrodzono równorzędnymi nagrodami

oraz wyróżnieniami. Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu dyplomów i nagród – książek, gier edukacyjnych i farb, zaproszono gości na słodki poczęstunek.

Dzieci z roześmianymi buziami, przepełnione miłymi wrażeniami wróciły do domu. Nie wspominając już o rodzicach i opiekunach-bardzo dumnych z Pociech.

Nagroda na poziomie klas I-III:

Marysia Kubacka klasa II C – opiekun Anna Karpińska

Wyróżnienia na poziomie klas I-III:

Kinga Kucharska kl. I A – opiekun Irena Treska

Natalia Leszczyńska I A – opiekun Irena Treska

Julia Cieszyńska kl. II A – opiekun Beata Olszak

Oliwia Kukfisz kl. II B – opiekun Lucyna Łukomska, Anna Woźniak

Sara Tanaś kl. II C – opiekun Anna Karpińska

Julia Ziętek kl. II D – opiekun Elżbieta Skrzypek

Ania Niezgódka kl. II D – opiekun Elżbieta Skrzypek

Weronika Przybylska kl. III a – opiekun Anna Dorociak