Podsumowanie XIV Konkursu Międzygminnego Ortograficznego „Mistrz Ortografii” 2012

Data: 18 czerwca, 2012

 15 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się gala, na której podsumowano konkurs „Mistrz Ortografii” , który w tym roku szkolnym odbył się w trzech kategoriach wiekowych, klasy II -III, IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum.

W uroczystości uczestniczyli: Pani Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów miasta i powiatu ostrowskiego, laureaci konkursu wraz z rodzicami i opiekunami. Galę uświetnili wybitni językoznawcy: prof. Andrzej Markowski, prof. Jerzy Bralczyk oraz prof. Radosław Pawelec. Konkurs, który odbywa się pod patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka oraz Rady Języka Polskiego cieszy się dużym zainteresowaniem w tym roku wzięło w nim udział ponad 1400 uczniów. Do ostatniego etapu  zostało zakwalifikowanych 45 osób, po 15 z każdej kategorii wiekowej. Uczeń, który popełnił najmniej błędów w dyktandzie finałowym zasłużył na miano Mistrza.
Główną nagrodę ufundowaną przez gazetę Nasz Rynek – rower i tytuł „Mistrz Ortografii 2012” otrzymali:

Joanna Skoczylas SP5 – w kategorii klas II-III szkoły podstawowej

Aleksandra Sójka SP11 – w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej

Michał Błocisz Gimnazjum w Sobótce – w kategorii klas I-III gimnazjum

Wręczenie nagród odbyło się w miłej i rodzinnej atmosferze, a całość uroczystości dopełniły występy uczniów naszej szkoły.