Podsumowanie VIII Konkursu Ekologicznego

Data: 23 października, 2014

22.10.2014 r. odbyło się w Ostrowskim Centrum Kultury podsumowanie VIII Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Ekowędrowanie – środowiska uzdrawianie”. Organizatorem konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego był Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO”. Szkoła Podstawowa nr 5 przywiązuje szczególną  uwagę  do edukacji ekologicznej. Propaguje też nawyk prawidłowej segregacji odpadów. Z wielkim zaangażowaniem przystąpiła również do udziału w konkursie nawiązującego do ochrony środowiska.

Klasy I – III pracowały nad tematem „Ekowehikuł – ekologiczny pojazd przyszłości ”.

Wśród wyróżnionych prac znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Lena Dąbrówka –klasa III c – opiekun Anna Karpińska

Maksymilian Zieliński, Bartosz Kozioł – klasa III D – opiekun Elżbieta Skrzypek

Maja Kędzia – klasa I D – opiekun Beata Grzęda

Klasy IV –VI  podjęły działania o tematyce „EkoPatchwork”

Sukcesem było zdobycie I i III miejsca przez uczniów naszej szkoły.

I miejsce – Aleksandra Sołtysiak , Aleksandra Glapa – klasa VI A – opiekun Iwona Szwarczyńska

III miejsce – Weronika Bilan, Ada Kobylańska, Dominika Skowrońska – klasa V A – opiekun  Magdalena Kowalska

Wyróżnienie – Julia Pastok, Paulina Hurna – klasa VI A – opiekun Iwona Szwarczyńka

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym uczniom GRATULUJEMY!