Podsumowanie projektu „Pełnosprawni w kulturze”.

Data: 11 grudnia, 2019

W miesiącach wrzesień i październik w naszej szkole realizowany był projekt „Pełnosprawni w kulturze” we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!”. Wszystkie działania dofinansowane były ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019- 2021”, a także Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznań.

Założeniem projektu było aktywizowanie uczniów z niepełnosprawnością oraz ich rodziców do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Autorki projektu-  nauczycielki, Elżbieta Frąszczak, Olga Kaczmarek, Magdalena Kołodziej oraz antropolożka Magdalena Frąszczak zaplanowały dla dzieci i ich opiekunów szereg warsztatów, które miały na celu rozwijać zainteresowania i twórcze działanie.

Spędziliśmy wspólnie cudowny czas, który pokazał nam nasze jeszcze nie zawsze odkryte talenty. Piekliśmy i ozdabialiśmy ciasteczka na patyku goszcząc w kawiarni „Rodzinka Cafe”, lepiliśmy z gliny i farbowaliśmy ekologiczne torby na zakupy odwiedzając pracownię „Dzika Śliwka”, wykonywaliśmy mydła, świece oraz slime i squishy w warsztatowi „Mydło i Powidło”. Ponadto rozwijaliśmy talenty aktorskie na warsztatach teatralnych, a logiczne myślenie i współpracę w grupie podczas wieczoru gier planszowych w OCK-u  z OSTROWPLANSZE.

Ostatni raz w ramach projektu mieliśmy okazję spotkać się 13 listopada w naszej szkole na podsumowaniu projektu „Pełnosprawni w kulturze” na którym obecni byli uczestnicy z rodzicami, autorki, pani dyrektor Dorota Cieśla oraz przedstawicielka Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, pani Adrianna Sołtysiak. Wspólnie wysłuchaliśmy utworu Stanisława Sojki, pt. „Tolerancja” w wykonaniu pana Adama Wasieli a następnie mogliśmy oglądać wytwory prac uczestników oraz spędzone razem chwile ujęte na fotografiach.

Uczestnicy projektu nie mogli odejść z pustymi rękami. Każde dziecko otrzymało prezenty, które umożliwią dalszy, wszechstronny rozwój.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w projekcie. Jesteśmy wdzięczne za każde dobre słowo i wskazówki do dalszej pracy.

Poniżej fotorelacja.