IX Przegląd Małych Form Teatralnych

Data: 10 kwietnia, 2014

We wtorek 08.04 klasa IIb i IVb integracyjne wraz ze swoimi paniami odwiedziły Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Nasi uczniowie już po raz kolejny wzięli udział w IX Przeglądzie Małych Form Teatralnych organizowany w ramach Dni Integracji. Spotkania w Krotoszynie to okazja do wspólnych spotkań dzieci zdrowych i niepełnosprawnych oraz zabawa i nauka poprzez sztukę. W tym roku uczniowie naszej szkoły przygotowali dwa bardzo zabawne przedstawienia – klasa IIb „Czerwony Kapturek szuka księcia”, a IVb „ Pchłę Szachrajkę” . Uczniowie jednej i drugiej klasy bardzo długo przygotowywali się do występu, a Rodzice pomogli przygotować efektowne stroje i rekwizyty. Wielu uczniów przed „premierą” odczuwało lekką tremę, jednak gorące brawa widowni pozwoliły zapomnieć o całym stresie. Przegląd był bardzo różnorodny i ciekawy. Widzowie mogli podziwiać wiele niesamowitych przedstawień, które zachwycały wszystkich swoją pomysłowością i bogactwem. Na zakończenie spotkania obdarowani tajemniczym, wielkim podarunkiem, aktorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Po tak miłym spotkaniu uczniowie odwiedzili Muzeum Regionalne w Krotoszynie. Zajęcia „Muzealne spotkania z wiosną” to doskonała okazja, aby poznać zwyczaje ludowe, obrzędy i tradycje wielkanocne. Marzanna, chodzenie z kogucikiem, gaikiem to obrzędy, jakie poznali „mali aktorzy”, a możliwość dotknięcia niespotykanych rekwizytów – kołatki czy dynguśnicy, pozostawi niezapomniane wrażenia na długi czas.