Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego “Cuda na kiju”

Data: 22 stycznia, 2016

Rozstrzygnięcie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego “Cuda na kiju” oraz wręczenie nagród odbyło się 15 stycznia 2016 r., w ostrowskim MDK. Komisja, w składzie: Czesław Woś, Krzysztof Ryfa i Marcelina Wojtasik, przyznała 16 nagród równorzędnych, 30 wyróżnień oraz jedną nagrodę specjalną za zestaw prac w dwóch kategoriach wiekowych – dla szkół podstawowych i gimnazjów. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie ostrowskich szkół podstawowych, nr: 1, 5, 7, 9, 13, sióstr salezjanek, a także w: Łąkocinach, Droszewie, Lamkach, Jankowie Przygodzkim. Corocznie w konkursie biorą udział także uczestnicy zajęć w: Gminnym Ośrodku Kultury w Brzezinach, Ostrowskim Centrum Kultury i ostrowskim Młodzieżowym Domu Kultury.

Laureatom gratulowali jurorzy, dyrektor MDK Anna Torz i odpowiedzialna za realizację konkursu Teresa Burkietowicz z MDK.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:

Nagroda :

– Antonina Jurek klasa I b, opiekun Lucyna Łukomska;

Wyróżnienie:

Julia Piwek klasa I d, opiekun  Anna Karpińska;

– Szymon Łukaszewski klasa II a, opiekun Anna Dorociak;   

– Olga Kazowska klasa II d, opiekun Beata Grzęda;

Maria Kubacka klasa IV c, opiekun Beata Olszak;

– Martyna Glapa klasa IV a, opiekun Iwona Szwarczyńska

Wystawa pokonkursowa jest prezentowana obecnie w MDK. Spotkania ze sztuką w Galerii “Pędzelek” odbywają się również w ferie. W pierwszym tygodniu we: wtorek, środę, czwartek (19-20-21 stycznia) w godz. od 9.30 do 13.30, a w drugim tygodniu ferii w: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek (25-27 i 28-29 stycznia) w godz. 9.30 do 13.30.