PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „OTO CAŁY JA”

Data: 24 kwietnia, 2023

13.04.2023 w naszej szkole odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Oto cały ja”. Nagrody oraz wyróżnienia wręczyła pani dyrektor Dorota Cieśla. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru GAMA oraz uczennicy kl. 2a Emmy Frączak.

Ilość dostarczonych prac przerosła nasze najśmielsze oczekiwania: 127 obrazów, które po procedurach wstępnych zakwalifikowały się do dalszego etapu. Komisja oceniająca stanęła przed trudnym wyzwaniem, gdyż każda praca była inna, niesamowita i z przesłaniem. W tym miejscu pragniemy podziękować za pracę w jury: p. Iwonie Szwarczyńskiej (nauczycielowi plastykowi), p. Annie Wojtczak (psychologowi szkolnemu) oraz pomysłodawczyniom konkursu p. Magdalenie Jamrozik i p. Magdalenie Banasiak (nauczycielkom współorganizującym proces kształcenia specjalnego). Dziękujemy także wszystkim szkołom, które włączyły się w nasze przedsięwzięcie.

Cele, jakie przyświecały konkursowi „Oto cały ja”, są niezwykle istotne, a mianowicie uświadomienie dzieciom i młodzieży, iż każdy jest niepowtarzalny i ważny, a odmienność niektórych z nas jest bardzo cenna i pouczająca. Konkurs podkreślał także istotę dbałości o ochronę zdrowia psychicznego. Pozwalał wyrazić emocje, jak również trudne stany psychiczne i neuroatypowość.

Gratulujemy sukcesów naszym uczniom:

– Amelii Kalinie (kl. 8a),

– Nikoli Doruch (kl. 8a),

– Marii Chmielinie (kl. 5c),

– Mironowi Morzewskiemu (kl. 8d),

– Marii Maląg (kl. 5b),

– Lenie Nawrot (kl. 6a),

W imieniu organizatorów wszystkim jeszcze raz bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, do zobaczenia za rok.