Podsumowanie Konkursu Plastycznego Południowej Wielkopolski „Rok w lesie”

Data: 11 czerwca, 2017

9 czerwca br. uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunem i rodzicem, uczestniczyli w podsumowaniu Konkursu Plastycznego dla uczniów z Południowej Wielkopolski: „Rok w lesie”, zorganizowanego przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, w związku z festynem edukacyjnym: „Spotkanie z lasem”. Na konkurs nadesłano  553 prac z 36 placówek szkolnych. Komisja Konkursowy w składzie:

dr inż. Benedykt Roźmiarek – dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie

dr inż. Barbara Czołnik – kierownik Działu Edukacji i Informacji Ośrodka Kultury Leśnej

mgr inż. Joanna Zalejska-Niczyporuk – specjalista ds. edukacji Dział Edukacji i Informacji OKL

mgr Rafał Walendowski – plastyk Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, przyznała nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas I-III:

I miejsce zajęła Olga Kazowska, uczennica kl. III d – opiekun Beata Grzęda;

Wyróżnienia zdobyli:

Oskar Cieślak, uczeń  kl. I b – opiekun Irena Treska, Danuta Adamik;

Agata Kociemba, uczennica kl. II d – opiekun Anna Karpińska;

Julia Piwek, uczennica kl. II d – opiekun Anna Karpińska.

Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy, a nauczyciele podziękowania.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Festyn miał na celu przybliżyć dzieciom działania proekologiczne oraz sposoby harmonijnego współżycia człowieka ze światem przyrody. Przygotowane zostały stoiska zachęcające dzieci do podejmowania działań przyjaznych środowisku przyrodniczemu: wyplatanie koszy, lepienie z gliny, wykuwanie za pomocą rylca wzorów na  skórzanym materiale , przyglądanie się przez szybę pracy pszczół, samodzielne malowanie akrylami  wzorów na ekologicznych płóciennych torbach oraz szkle, prace ręczne, konkursy wiedzy z wykorzystaniem plansz edukacyjnych, np.: warstwy lasu, zwierzęta i rośliny leśne. Ponadto dzieci świetnie się bawiły: chodząc na szczudłach, przeciągając się liną – stojąc na jednej nodze na pniu drzewa oraz uczestnicząc  w ćwiczeniach sprawnościowych. Pogoda i humory nam sprzyjały.

Na zakończenie naszej wspaniałej podróży wybraliśmy się na pyszne lody.