Podsumowanie innowacji „Moje tygodniowe, tajne wyzwanie”

Data: 16 maja, 2022

Innowacja „Moje tygodniowe, tajne wyzwanie”, stworzona przez p. Magdalenę Jamrozik, a realizowana przez trzy prężnie działające nauczycielki, współorganizujące proces kształcenia w naszej szkole: autorkę innowacji oraz p. Katarzynę Krawczyk i p. Danutę Adamik, wdrażana była od 27.09.2021 do 11.05.2022 wśród uczniów klas integracyjnych V, VI, VII. Grupa uczestników liczyła 3 osoby. Głównym założeniem innowacji była tygodniowa realizacja zadań ukrytych pod postacią QR kodów. Dzięki zastosowaniu smartfonów i tabletów uczniowie dekodowali informacje z wyzwaniem, które doskonalili przez okres tygodnia. Priorytetem innowacji było wypracowanie praktycznych umiejętności, które w przyszłości zwiększą samodzielność życiową naszych uczniów. Spotkanie podsumowujące innowację odbyło się 11.05.2022, a wyniki przerosły wszelkie oczekiwania. Nasi uczniowie musieli wykazać się zdobytymi przez okres innowacji umiejętnościami. Trzeba dodać, iż egzamin zdali celująco. Doskonale radzą sobie z przelewaniem cieczy, posługiwaniem się sztućcami, segregacją odpadów, sznurowaniem butów, składaniem ubrań oraz dokonywaniem obliczeń na kalkulatorze. Jako osoby realizujące innowację jesteśmy pełne podziwu, ale również wzruszone, iż okres wytężonej pracy, przyniósł zadawalające efekty, które pozwoliły naszym uczestnikom odnieść sukces.