Podsumowanie II etapu XXI edycji Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII dla uczniów klas II-III

Data: 9 marca, 2019

W środę 6 marca 2019 r., w Szkole Podstawowej nr 5 uczniowie klas II i III szkół podstawowych powiatu ostrowskiego przystąpili do  zmagań w II etapie Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII, przebiegającego pod patronatem Prezydenta Miasta oraz Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Patronat medialny nad konkursem objęła gazeta „Nasz Rynek”. Komisje szkolne zakwalifikowały do II etapu 34 osoby, reprezentujące dziewiętnaście szkół. Do eliminacji międzyszkolnych przystąpiło  32 uczniów.  Przybyłych gości przywitała wicedyrektor szkoły Izabela Potasznik. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom wręczone zostały dyplomy za udział w konkursie i podziękowania za przygotowanie podopiecznych. Następnie uczniowie wylosowali kody i pod opieką nauczycieli udali się do sal, gdzie w  ciągu 45 minut rozwiązywali test ortograficzno-interpunkcyjny ułożony przez panią Annę Karpińską i panią Annę Dorociak. Treść zadań recenzował profesor Andrzej Markowski. Komisja konkursowa do III etapu zakwalifikowała 10 uczniów, którzy musieli wykazać się znajomością zasad pisowni i interpunkcji. Wszystkim finalistom życzymy powodzenia w dyktandzie finałowym, na które zapraszamy 27 marca 2019 r. o godz. 13.00, do Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim.