Podsumowanie II etapu XVIII edycji Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII dla uczniów klas II-III

Data: 2 marca, 2016

W  minioną środę, w Szkole Podstawowej nr 5 uczniowie klas II i III szkół podstawowych powiatu ostrowskiego przystąpili do  zmagań w II etapie Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII, przebiegającego pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Komisje szkolne zakwalifikowały do II etapu 51 osób, reprezentujących dwadzieścia pięć szkół podstawowych. Do eliminacji międzyszkolnych przystąpiło 46 uczniów.  Przybyłych gości przywitała przewodnicząca komisji konkursowej Pani Anna Galant. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Dorota Cieśla. Wszystkim dzieciom wręczone zostały dyplomy za udział w konkursie, a nauczycielom podziękowania za przygotowanie podopiecznych. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do sal, gdzie w  ciągu 45 minut rozwiązywali test z ortografii oraz interpunkcji, składający się z 18 zadań. Do trzeciego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 22 uczniów, którzy uzyskali 85 % poprawnych odpowiedzi. Wśród finalistów znalazł się  uczeń naszej szkoły, Filip Hausman z klasy III d. Wszystkim finalistom życzymy powodzenia w dyktandzie finałowym, na które zapraszamy 16 marca 2016 r. o godz. 13.00, do Szkoły Podstawowej nr 5.

Wyniki II etapu konkursu ortograficznego klas_II-III