Podsumowanie II etapu XIX edycji Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII dla uczniów klas II-III

Data: 22 lutego, 2017

22 lutego 2017 r., w Szkole Podstawowej nr 5 uczniowie klas II i III szkół podstawowych powiatu ostrowskiego przystąpili do  zmagań w II etapie Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII, przebiegającego pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Komisje szkolne zakwalifikowały do II etapu 67 osób, reprezentujących dwadzieścia pięć szkół. Do eliminacji międzyszkolnych przystąpiło  64 uczniów.  Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły Dorota Cieśla, następnie głos zabrała przewodnicząca komisji konkursowej Pani Anna Galant. Wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom wręczone zostały dyplomy za udział w konkursie i podziękowania za przygotowanie podopiecznych. Następnie uczniowie losowali karteczki z kodami i pod opieką nauczycieli udali się do sal, gdzie w  ciągu 45 minut rozwiązywali test z ortografii oraz interpunkcji, składający się z 18 zadań. Do trzeciego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 14 uczniów. Wśród finalistów znalazł się  uczeń naszej szkoły, Filip Kusyk z klasy III e – opiekun Ewa Kaczmarek. Wszystkim finalistom życzymy powodzenia w dyktandzie finałowym, na które zapraszamy 15 marca 2017 r. o godz. 13.00, do Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

Wyniki II etapu