Podsumowanie II Edycji Konkursu Plastycznego na projekt Kartki Wielkanocnej

Data: 22 marca, 2012

     Dnia 21 marca 2012 r. w Sali Kolumnowej Ratusza Miejskiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem: ,,Projekt Kartki Wielkanocnej”, którego organizatorem jest Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych projektów. Kartki zostaną powielone i wysłane z życzeniami od Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka. Należy dodać, że to już druga edycja konkursu, który cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Kartki oceniała specjalnie powołana komisja w składzie: Prezydent Miasta Jarosław Urbaniak, Zastępca Prezydenta Miasta Marlena Maląg, Ewa Janiszewska kierownik Referatu Promocji Miasta, Elżbieta Kukuła Miejski Konserwator Zabytków,  Sylwia Nowicka kierownik Biura Prasowego i Relacji Społecznych,  Adam Wasiela radny miejski oraz Magdalena Strach, asystent Prezydenta Miasta -organizator konkursu.

W kategorii wiekowej klas I-III szkół podstawowych  II miejsce zajął Jakub Mrowiński, uczeń klasy III e – opiekun Anna Karpińska. W kategorii otwartej, udział wzięła Pani Iwona Szwarczyńska, nauczyciel plastyki w naszej szkole, zdobywając III miejsce. Gratulujemy sukcesu!  Prace przygotowane przez uczestników konkursu wyróżniały się: oryginalnością, różnorodnością stosowanych technik, ciekawą interpretacją tematu, niepowtarzalną formą i kompozycją. Nagrody oraz podziękowania dla nauczycieli wręczył Pan Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, kierując do zebranych słowa:  Pragnę podkreślić, że każda z przygotowanych kartek jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością, wyobraźnią i precyzją, czego serdecznie im gratuluję. Do gratulacji dołącza się także Dyrekcja i społeczność szkoły.