Podsumowanie działalności Klasowych Klubów Zainteresowań w klasie II d. Pokazy interaktywne z fizyki i chemii!

Data: 22 czerwca, 2017

Czy lód może być suchy? Jak wygląda zjawisko sublimacji zestalonego dwutlenku węgla? Czy domowe lody są równie smaczne, jak kupione?  Jak powstają zjawiska elektrostatyczne? Z techniką na ty. W jaki sposób można zmniejszyć napięcie powierzchniowe cieczy? Co to jest płyn nienewtonowski? Czy znamy wszystkie tajemnice świata zwierząt i roślin?

Na te i na podobne pytania uczniowie klasy II d, w ciągu roku szkolnego, starali się odpowiedzieć podczas prezentacji Klasowych Klubów  Zainteresowań. Już od wielu lat, w ramach edukacji społecznej, wychowawczyni wraz z uczniami odkrywają tajemnice z dziedziny: przyrody, geografii, historii, astronomii, fizyki i chemii. Są uczniowie, którzy zainspirowani tematyką rozwijają swoje zainteresowania do tego stopnia, że w starszych klasach chętnie przystępują do licznych konkursów i projektów.

W minionym roku szkolnym, do przygotowania prezentacji włączyli się także rodzice, aby dane  doświadczenia były profesjonalne i atrakcyjne. Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom, a szczególnie Paniom: Małgorzacie Rybce, Małgorzacie Wawrzyniak, Magdalenie Kołodziej.

Zwieńczeniem całorocznej pracy było zaproszenie Pana Jacka Bruździńskiego z Poznania, Prezesa Fundacji Einsteina, który 19.06. br. przygotował dla uczniów z siedmiu klas 0-III spektakularne zjawiska fizyczno-chemiczne.