„Podróż w kosmos” – warsztaty plastyczne

Data: 16 listopada, 2014

W piątek 07.11.2014 roku odbyły się cykliczne warsztaty dla dzieci 5 i 6 letnich „Zaprzyjaźnij się z Piątką”. Były to warsztaty plastyczne połączone z wykorzystaniem tablicy interaktywnej  pt. „Podróż w kosmos” czyli świat dziecięcej  wyobraźni. O kosmosie wiemy zazwyczaj niewiele, bo wydaje się on być czymś odległym i tajemniczym. Była to jednak świetna okazja do tego, by dzieci mogły poznać obiekty takie jak planety, gwiazdy, komety, galaktyki,
a także dowiedzieć się nieco o podróżach kosmicznych, astronautach czy statkach kosmicznych. W warsztaty wprowadziła dzieci opowieść o Janku , który wyruszył w kosmos skonstruowaną przez siebie rakietą. Tam spotkał ufoludki, które bawiły się z nim w różne kosmiczne zabawy. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zrobienia samodzielnie rakiety, układać interaktywne puzzle oraz zabawić się z ufoludkami. Wszyscy na koniec bezpiecznie wylądowali na planecie Ziemia.