Podróż Koziołka Matołka po Europie – Dzień Babci i Dziadka z wykorzystaniem TIK.

Data: 19 stycznia, 2014

W sobotnie przedpołudnie 18 stycznia, mury naszej szkoły odwiedzili mili goście. W tym dniu uczniowie klas IIb integracyjnej i IIIa wraz z paniami Lucyną Łukomską, Anna Dorociak i Anną Woźniak, zorganizowali nietypowe spotkanie z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dziadka. Było to spotkanie inne niż do tej pory, gdyż wszyscy dorośli i dzieci udali się w podróż po Europie z Koziołkiem Matołkiem. Wykorzystując nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne, każdy mógł odwiedzić i poznać ciekawe miejsca oraz  poczuć ich atmosferę. Z biletem wstępu odwiedzaliśmy Niemcy, Danię, słoneczną Hiszpanię, Portugalię, Holandię, Irlandię i wiele innych miejsc.

Pomysł na taką formę spotkania, zrodził się w trakcie udziału w programie Szkoła z klasą. 2.0, w którym dzieci uczą się korzystać  z nowoczesnych technologii.  Warto podkreślić, iż większość zadań uczniowie wykonywali samodzielnie, przy pomocy i wsparciu nauczycieli. W ciągu kilku tygodni przygotowań, dzieci ćwiczyły role przy pomocy komputera, rzutnika i ekranu . Na zajęciach pozalekcyjnych  projektowały zaproszenia, bilety oraz plakaty posługując się komputerem. Uczyły się nie tylko działać w znanych programach komputerowych, ale także poznawały jak szukać w Internecie potrzebnych wiadomości i odpowiednio je wykorzystywać. W dniu spotkania każdy wnuk  mógł pochwalić się przed swoimi bliskimi różnorodnymi talentami recytatorskimi, plastycznymi, instrumentalnymi i tanecznymi.

Po odbytej podróży był czas na życzenia i drobne upominki przygotowane przez wnuki.

Na zakończenie spotkania dziadkowie mogli odwiedzić naszą małą galerię, w której znalazły się ich portrety wykonane w programie Paint. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu  kochani dziadkowie i babcie miło spędzili czas oraz bliżej poznali nowoczesne technologie, które towarzyszą nam w obecnym życiu.

Swoje opinie i wrażenia ze spotkania można umieścić na blogu klas I-III – Co słychać na drugim pięterku?

blogiceo.nq.pl/sp5klasy123/

Zachęcamy i zapraszamy!