Po prostu koci świat….

Data: 21 lutego, 2017

„Szare, bure i pstrokate, wszystkie  koty za pan brat….” niecodzienne zajęcia były udziałem uczniów klasy II b integracyjnej, którzy wraz z wychowawczyniami panią Lucyną Łukomską i panią Małgorzatą Monetą –Molską w dniu 15 lutego br. odwiedzili Dziecięcą Bibliotekę Publiczną.  Tam to wśród książek dzieci dowiedziały się,  że w Polsce święto kota obchodzone jest od 2006 roku. Aby upodobnić się do bohaterów spotkania, przy pomocy kredek do twarzy, przeistoczyły się w małe kociaki. W trakcie spotkania wyjaśniane były przysłowia i powiedzenia związane z kotami jak np. Kot zawsze spada na cztery łapy, koty chodzą własnymi ścieżkami, drzeć z kimś koty, nie kupuj kota w worku, nie lubią się jak pies z kotem. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji i ciekawostek z życia tych miłych futrzaków. W trakcie zajęć naśladowali zachowania kotów, robili z papieru kocie maski, rozpoznawali znane kociaki  z bajek, pili na czas mleko przez słomkę i łapali papierowe myszki. Podczas pobytu uczniów w bibliotece towarzyszyła im piosenka “Po prostu koci świat” z filmu animowanego pt. “Dziwny świat Kota Filemona”. Nie zabrakło też atrakcji w postaci interaktywnej podłogi. Niebawem kolejna wizyta naszych małych czytelników….