Pierwszy Dzień Wiosny :)

Data: 24 marca, 2016

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole upłynął pod hasłem super zabawy dla wszystkich. W tym dniu odbył się Koncert Galowy Szkolnego Konkursu „Mam Talent”. Na sali gimnastycznej młodzi utalentowani artyści prezentowali się w różnych kategoriach. Jury do koncertu zakwalifikowała 13 prezentacji. Jedna z uczestniczek – Kinga Kucharska z klasy IIIa została uhonorowana indywidualną wystawą prac plastycznych, tym samym w kategorii plastycznej zdobyła I miejsce. Jury przyznało również: w kategorii śpiew – I miejsce Oliwii Łukomskiej z klasy IVc, II miejsce Idzie Marek z klasy Ib i III miejsce Oldze Kasprzak z klasy IIIa;  w kategorii taniec – I miejsce zespołowi w składzie Ewa Kobylańska IIId, Ada Kobylańska VIa i Karolina Florczak VIa, II miejsce Milenie Rachwalskiej z klasy IIIa; w kategorii recytacja – I miejsce zajął Jan Gąsiorek z klasy IIIa. Ponadto jury postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:  Jakubowi Zielezińskiemu z klasy IIIa i Oldze Kisielewskiej z klasy IIa w kategorii śpiew, Małgorzacie Matuszczak z klasy IIa, Oliwi Staniewskiej z klasy IIIa i zespołom: Iga Gil Vidal i Nikola Juszczak z klasy IId oraz Julii Piwek i Gabrieli Jurczak z klasy Id.

Koncert bardzo podobał się licznej widowni, otrzymane nagrody i wyróżnienia sprawiły młodym utalentowanym artystom wiele satysfakcji i zdopingują ich do pracy, by osiągać dalsze sukcesy w wybranych dziedzinach.

 Po zakończeniu koncertu reprezentacje klasy IV–VI rozegrały mecz w dwa ognie „ZIMA kontra WIOSNA”. Klasy A i B reprezentowali zimę, natomiast klasy C i D  reprezentowali wiosnę. Pozostali uczniowie kibicowali swoim zespołom. Rozegrano 4 mecze,  zwyciężyła wiosna wynikiem 21:18!

 Na parterze w holu szkoły zorganizowano wystawę plakatów przygotowanych przez uczniów. Każdy plakat oprócz wiosennych akcentów zawierał również postulaty: DLACZEGO WIOSNA MA PRZYJŚĆ?

U wszystkich uczniów dominowały stroje zielone symbolizujące tą wyczekiwaną porę roku.

21 marca to także Dzień Życzliwości, z tej właśnie okazji  Samorząd Uczniowski na wszystkich drzwiach zawiesił kartki z „życzliwymi” hasłami.

 

Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej również zgromadziły się na sali gimnastycznej , by wspólnie przepędzić zimę i przywołać upragnioną wiosnę. Na sali mieniły się zielono – żółte stroje dzieci – kolory wiosny. Na początek wystąpiły dziewczynki z kółka tanecznego, które zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Chocolate”. Dziewczynki zachęciły swoim występem wszystkich uczniów do tańca. Po tańcach przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Dzieci musiały między innymi uporać się z szarfami, zbieraniem przedmiotów, czy utrzymaniem piłki. Konkurencje były przeplatane  występami kółka tanecznego, przy których wszyscy ruszali się do skocznych, wiosennych rytmów Z uśmiechami na twarzy i pewni,  że wiosna szybko do nas zawita, wszyscy wrócili do swoich sal.