PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY-SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW

Data: 24 marca, 2014

21 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny. Ten dzień to nie tylko radość ze zmiany pory roku ale także Dzień Odkrywania Talentów. Uczniowie naszej szkoły postanowili połączyć obchody tych dwóch wspaniałych dni.

Dzieci z grup 0 – III zgromadziły się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć najbardziej utalentowanych uczniów poszczególnych klas. Nie zabrakło śpiewu, tańca, zumby a nawet pokazów karate. Każdy po występie otrzymał piękny wiosenny kwiat, który ma zwiastować oznaki wiosny w klasach. Wszyscy świetnie się bawili oklaskując występujących, wspólnie przy tym śpiewając i tańcząc, witając Wiosnę.

Klasy IV – VI również połączyły powitanie wiosny ze Szkolnym Dniem Talentów. W piątek każdy wchodzący do szkoły został poczęstowany słodkim cukierkiem, do którego dołączona była miła myśl na dzień dobry. W tym dniu uczniowie przyszli na zajęcia w kolorowych strojach z motywem przewodnim kwiatów, ptaków lub owadów i motyli. Wiele osób wykazało się niezwykłą inwencją i humorem. Przez dwie godziny przedstawiciele klas pokazywali, w czym są naprawdę świetni i oklaskiwani przez kolegów i koleżanki prezentowali swoje talenty – był śpiew, taniec, gra na instrumentach oraz pokazy sportowe i taneczne. Niektórzy uczniowie poprowadzili w tym dniu lekcje, wcielając się w role nauczycieli – z pewnością nie było to łatwe zadanie. Dodatkową niespodzianką była godzina spędzona nie w szkolnych murach, a na boisku w pierwszych promieniach wiosennego słońca.

Samorząd Uczniowski ogłosił w pierwszym dniu wiosny wyniki konkursu na logo SU naszej szkoły. Nagrodę główną – tablet – odebrał Kuba Mrowiński z klasy Vd. GRATULUJEMY! Dodatkowo komisja obejrzała wiosenny wystrój wszystkich sal, było to bowiem marcowe zadanie w ramach trwającego cały rok konkursu „Klasa na 5”.